Seasta Sefer İşlemleri

Arka planda çalışır ve sunucuyla istemciler arasındaki veri trafiğini kontrol eder.

Satın Al

custom-header

Seasta Sefer İşlemleri Özellikleri :

Sefer Açma/Kapama İşlemleri

İşletmeye ait herhangi bir geminin bir iskeleden diğer bir yada birden çok noktaya uğrayarak amaçlanan iskeleye ulaşmasına SEFER denilmektedir. Ordino işlemlerinin tamamı sistem tarafından tanımlanabilmektedir. Tekli yada toplu olarak sefer ekleme işlemleri yapılabilir. Toplu eklenen seferlerin toplu olarak kaldırılması özel teknik destek ile çözümlenebilmektedir. Sefer Yönetimi ekranında yapılacak işlemler itina ile yapılması gereken işlemlerdir. Hata durumunda işletmeye ait tüm satış noktalarına bu hatalı bilgi senkronize olmakta ve gişe satışlarında yanlışa sebebiyet verebilmektedir. Doğru verilerin eklenmesi-düzenlenmesi çok önemlidir.

Sefer İptal İişlemleri

Tekli sefer iptali yetkisi olan kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılabilir. Toplu sefer kaldırma işlemi yoktur ancak Sistem Yöneticisi Toplu Seferleri özel Veritabanı Sorgulama İşlemleri ile kaldırabilir.

Sefer Gemisi Belirleme İşlemleri

Her sefere yapılan ilk satışta Ordino’da önceden belirlenmiş gemi seçili olarak gelsede gişe memurundan ilk satış öncesi Gemi Seçimi istenir. Bunun sebebide Gerçek ile Planlama arası  Ordino Başarı Yüzdesinin belirlenebilmesidir. Geminin arızalanması durumunda yada Seferin iptali söz konusu olduğunda Gemi değiştirilebilir.

Anlık Gemi Doluluğunu Görebilme

Hem Gemi Kaptanının önündeki bir Laptop yada PC ‘de kaptan köşkünde  hemde Yönetim Panelinde istenilen Geminin o anki doluluk durumunu görebilir ve anlık aksiyon yapılabilmesini sağlar. Bu modül özellikle Gemi kaptanlarına Müfettişlerin soruları karşısında anında doğru cevabı verebilme yeteneğini kazandırır.

Broadcast Duyuru Modulü

Merkezden istenilen iskelelere özel yada toplu olarak duyuru yapılabilir. Bu sayede ani aksiyonlar gişe bazlı  yapılabilir, personel en hızlı şekilde bilgilendirilmiş olur.

Sefer Listesi Yenileme İşlemleri

Sefer Listesi otomatik olarak güncellenmektedir. Normal olarak 5 dakikada bir yeni sefer listesini sistem çekmeye çalışır eğer internet sorunu var ise mevcut Sefer listesi ile çalışmaya devam eder.

Ek Sefer Oluşturma İşlemi

Gişelerde ek sefere ihtiyaç duyulduğu takdirde hızlı bir şekilde yeni sefer oluşturulabilir ve bu merkeze internet olan ilk anda ulaştırılır.