Seasta Turnike Uygulaması

Turnike üstü okuyucular ile yayaların biletli ve kartlı geçişleri Turnikeler vasıtasıyla yönetilmektedir. Turnikeler bir bilgisayara bağlanarak tüm bakiye ve barkod sorguları anında öğrenilerek turnike kolu dönüşe izin ver yada izin verme durumları belirlenmektedir.

Satın Al

custom-header

Seasta Turnike Uygulaması Özellikleri :

Turnike Üstü Barkod Okuyucu

Turnike üzerine güneş ışığınıda engelleyecek bir plastik koruma altına yerleştirilmiş olan Multi Lazer Barkod Okuyucu vasıtasıyla nakit bilet alımı ile alınmış Barkodlu Yazarkasa Fişi yani müşteri bileti ile Turnikelerde bulunan Barkod Okuyuculara biletler okutulur ve Turnikeler açılarak geçiş yapılabilmektedir. Toplu biletlerde yani 10 kişilik bir gruba verilen tek biletide 10 kez barkod okuyucuya göstererek her defasında Turnike 1 kez geçiş izni vererek ayrı ayrı bilet kesme işinden ziyade toplu tek bilet kesimi ve okutulması işlemi turnikelerde yapılabilmektedir.

Turnike Üstü RFID Mifare Okuyucu

RFID Mifare 13,56 MHz lik yaya kartlarının  bakiye durumu gişeden sorgulanıp Turnike izin verir yada bakiye yetersiz ise red vererek açılmayacaktır. Sürekli olarak her gişede güncel kart datası mevcut olduğu için merkez sunucudan değil buradaki gişedeki bilgisayardan kart bakiye bilgisi sorgulanabilmektedir.