Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Kuruma Özgü yazılım projeleri konusunda sormak istediğiniz soruların cevabını vermeye çalıştık. Ayrıca sahip olduğumuz ürünler ve hizmetler konusunda da sıkça karşılaştığımız soruları ve cevaplarını sizler için derledik.

Projeden projeye çok değişebilen süreçler yaşanmaktadır. İlk olarak operasyon analizi yapılmakta ve Kurumun operasyonu ile 1 yada 2 Analistimiz 3 ila 7 gün arasında duruma ve operasyonun karmaşasına göre daha uzunda olabilir, bu süreçte birlikte çalışmaktadır. Bu 1 haftadan sonra Analistlerimiz kendi Yazılım ekibimizle toplantılar yaparak Know-How' ı aktararak operasyonu ve detaylarını paylaşır. Bunun üzerine ekibimiz Analiz ve Planlama Raporlarını oluştururken Mokup Ekranlarını çıkartır, Class Diyagramı ve Database Diyagramını oluşturur ve Son olarakta Planlama Raporunu oluşturur. Planlama Raporunda işin nasıl bir ekip ile ne kadar zamanda geliştirileceği Test süreçleri ve Live'a alınma senaryosu eski dataların yeni yazılacak Yazılıma Entegrasyonu gibi tüm konular netleşir ve bu aşamada maliyetler ortaya çıkar.

Planlama Raporu ile beraber oluşturulan Mokup Ekranlar müşteri onayına sunulur ve bu Mokuplara uygun grafik tasarımı grafik ekibimiz tarafından tasarlanır müşteriye son onaya çıkan Arayüzler kullanıldıkçada müşteri isteklerine göre modifiye edilirler.

Gula Eticaret paketlerinden size en uygun olanı beraberce tespit ediyoruz ve Gula Ürün Yönetimi panellerini müşteriye satış ekranlarının simülasyonunu sizlere yapıyoruz. Bu aşamada sizleri yönlendirip Sanal POS başvurusu yapmanızı yönetiyoruz. Beraberce ödeme sistemlerine karar veriyoruz, Kapıda Ödeme, Kredi Kartı ile Ödeme, Paypal, Mobil Ödeme, vb.... Bunun sisteme entegre ettikten sonra ürünleri ve kategorileri ekleyip satışa hazır hale geliyoruz.Satışa hazır Eticaret sitenizi yayına alıyoruz. Ayrıca satın almış olduğunuz Gula Paketinde Online Muhasebe opsiyonu var ise bununda eğitimlerini size vererek gelen siparişi Faturaya aktarmanız ve Eticaret işinizin muhasebesini nasıl tutmalısınızı sizlere anlatıyoruz.

Eski Muhasebe otomasyonunuzun yerine Geko Online Muhasebe Sistemimizi Bulut üzerinde sizin için yapılandırıp koşturabiliyoruz. Bu sayede her türlü cihazdan muhasebenize bağlanıp tüm datalarınızı görebiliyorsunuz. Telefonunuzdan bu hafta yapılacak ödemeleri görüp şunlar ödensin şunlar bir sonraki hafta ödensin diyebiliyorsunuz. Eski muhasebe programınızda ki kayıtlarınızı Geko'ya bir proje olarak ele alıp aktarımı gerçekleştirebiliyoruz.

Logisys Lojistik ERP'si için bizden ön sunum randevusu alabilirsiniz. Detaylı bir operasyonu size sunuyoruz ihtiyaçlarınızı belirleyip, size gerekli olan modulleri kurup yazılımı size özgü hale getiriyoruz. Tamamen standart Logisys Bulut versiyonunuda eğitimlerini verip devreye alabiliyoruz.

Yapista İnşaat ERP'si için eski deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz ve ihtiyacınız olan modulleri belirleyip devreye alıyoruz. Personelinize gerekli uygulama eğitimlerinide eğitim departmanımız vermektedir. Rapor istekleriniz de değerlendirilerek eklemeler yapılacaktır. Yıl içerisindeki eklenti istekleriniz sürekli olarak hızlı bir şekilde cevaplanacaktır.

SeaSta Deniz İstatistik ERP yazılımı ve Donanım Entegrasyonları çözümümüz bu konuda tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Loyalty konusunda Kurumunuzun çıkaracağı bir kartlı geçiş mekanizması olabilir bunu RFID kart altyapısı kurarak yüzbinlerce üyeye ulaşabilirsiniz. Mevcut Yazarkasalarınızı çöpe atmadan direk bilgisayar ile görüştürerek yazılım ile entegre edebilir ve tüm satışlarınızı mali onaylı satışlar haline getirebiliriz. Gişe olmayan noktalarda yada çok kuyruk oluşan gişelerde Mobil Terminal çözümleri ile mali onaylı fatura dahi basabilen yazıcı ile mobil satış elemanları organize edebilirsiniz. Turnike ve Bariyer Entegrasyonları ile daha güvenli iskele bölgeleri oluşturabilir, Bekleme kuyruklarını organize edebilirsiniz. Sefer için hareket edecek olan gemi üzerinde kaç tane hangi tip araç var ve kaç insan varı Gemi kaptanı görebilir ayrıca Denizcilik Müsteşarlığına otomatik bilgi akışı gemi kapağı kalktığı andan itibaren 2 dakika içerisinde müsteşarlığa bilgi gönderilmiş olacaktır. Yapılan tüm satışlar anında genel merkeze düşmektedir, ayrıca muhasebeleşen tüm satışlar her gün gece 23:00-24:00 arası Yazarkasa lardan alınan Z Raporunun bilgisayar ile çekilmesi sağlanır ve Kurumun muhasebesine gönderilir. Gönderilen kesin Z Raporu satışları gerekli Cari hesaplara işlenerek Kurumun kullandığı Muhasebe Otomasyonuna entegre edilir. Elle manuel bir aktarım yada işleme söz konusu olmaz. Gemi Kantinleri de aynı şekilde bu yazılımla hasılat kontrolü, stok kontrolü yapılabilir tüm satışlar otomatik günlük muhasebeleşir elle manuel bir işleme gerek kalmaz. Deniz Otobüsü Rezervasyonları için de özel bir rezervasyon arayüzü hem websitesi için bir arayüzeve panele sahiptir, hemde satış yapacak bilet atış noktaları, tur ve acentelere satış yetkisi vererek kullandırılabilir. Bu sayede online bilet satışı ve acente bilet satışı istenilen koltuk seçimi ile sağlanabilmektedir.Çok daha fazla detaya sahip olan Deniz İstatistik için Ön Sunum Randevusu alabilirsiniz.

Uygulamanın tüm detaylarını planladıysanız Bir toplantı ile tüm detayları sizden alıp Projenin Analizini çıkartıp işi süreçlendiririz ve maliyet ve süreç analizi çıkmış olan işin geliştirme aşamasına başlarız. Mobil Uygulamanın Apple Store, Google Play yada Windows Store da yerini alması için gerekli resmi İngilizce yazışmalar ve Mobil Uygulamanın bu tarz Mobil Storelarda yerini alması projenin sonunda sağlanmaktadır.

Geliştirmiş olduğumuz yazılımlarda baştan tüm detayları müşterimiz ile konuşuyoruz, Kodun hiçbir şekilde başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmaması koşuluyla ve Kaynak Kod ücreti ödenmesi koşulu ile Kaynak Kodları müşteriye ve sözleşmede yer alacak şartlarla teslim edebiliyoruz.